Przedszkole katolickie Bielsko Przedszkole Przedszkole
Adaptacja Posiłki Wypoczynek Nasz program Kadra Kadra

Adaptacja dziecka w przedszkolu to jeden z najważnieszych etapów ...

Korzystamy z usług firmy cateringowej, dzięki czemu nasze posiłki są zawsze świeże i pyszne ...

Po obiedzie czas na drzemkę jakże ważną w życiu każdego dziecka ...

Dbamy o wszechstronny rozwój naszych dzieci w duchu wartości chrześcijańskich ...

Rodzice jako pierwsi odpowiadają za wychowanie, są pierwszymi katechetami...

Przedszkole Bielsko Przedszkole Bielsko-biała
 
 

2018/2019

38. Pachnące mydełko (Maluszki)

            Zajęcia badawcze o mydle były zajęciami wielozmysłowymi – dzieci za pomocą dotyku i węchu zapoznawały się z różnymi rodzajami mydła (w kostce, w płynie, w piance, o różnych zapachach i kształtach). Następnie odbyły się zajęcia pokazowe, jak prawidłowo myć rączki. Dzieci dowiedziały się także, dlaczego warto myć rączki oraz nauczyły się rymowanki: „Sio bakterie z moich dłoni, zaraz mydło was wygoni!”. A największa frajda była podczas robienia masy mydlanej i podczas zabawy powstałymi mydlanymi „glutkami”.