Przedszkole katolickie Bielsko Przedszkole Przedszkole
Adaptacja Posiłki Wypoczynek Nasz program Kadra Kadra

Adaptacja dziecka w przedszkolu to jeden z najważnieszych etapów ...

Korzystamy z usług firmy cateringowej, dzięki czemu nasze posiłki są zawsze świeże i pyszne ...

Po obiedzie czas na drzemkę jakże ważną w życiu każdego dziecka ...

Dbamy o wszechstronny rozwój naszych dzieci w duchu wartości chrześcijańskich ...

Rodzice jako pierwsi odpowiadają za wychowanie, są pierwszymi katechetami...

Przedszkole Bielsko Przedszkole Bielsko-biała
 
 

2018/2019

60. Zajęcia patriotyczne (Maluszki)

„Polska to moja ojczyzna” - zajęcia edukacyjne w grupie młodszej

„Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
A na tej fladze, biel jest i czerwień,
Czerwień to miłość,
Biel serce czyste,
Piękne są nasze barwy ojczyste.”
                           Czesław Janczarski „Barwy ojczyste”

 

    W naszym Przedszkolu szczególną wagę przywiązujemy do wychowania Dzieci w duchu miłości do Ojczyzny oraz kultywowania polskich tradycji. Postawy, które ukształtujemy w dzieciach w tym wieku towarzyszą im praktycznie przez całe życie. Flaga z biało – czerwonymi barwami, godło: biały orzeł w koronie na czerwonej tarczy, hymn „Mazurek Dąbrowskiego” to symbole narodowe Polski, o których dowiedziały się nasze Słoneczka podczas zajęć patriotycznych. Ponadto nauczyły się wiersza Cz. Janczarskiego  „Barwy ojczyste”, zaśpiewały piosenkę „Płynie Wisła” oraz samodzielnie wykonały polskie flagi.